OLIMPIADA BIOLOGICZNA

W sobotę 22 października w Jagiellonce odbył się egzamin pisemny zawodów szkolnych 52 Olimpiady Biologicznej. Naszą szkołę reprezentował Jakub Gudaniec, uczeń klasy IVb.

Eliminacje polegały na rozwiązaniu obszernego testu pisemnego, jednakowego dla wszystkich uczniów w całym kraju. W oparciu o wyniki tego egzaminu tworzona jest lista rankingowa i kwalifikacja do etapu okręgowego olimpiady.

Sprzątanie świata

29 września 2022 r., zgodnie z coroczną tradycją, uczniowie lidzbarskiej Jagiellonki wzięli udział w akcji Sprzątanie Świata, którą po raz 29 organizuje Fundacja Nasza Ziemia. Nasza szkoła uczestniczyła w działaniach już po raz 29. Promujemy czynny sposób ochrony przyrody poprzez aktywność na rzecz poszanowania środowiska.

Myślą przewodnią tegorocznej akcji było hasło „Wszystkie śmieci są nasze!” -  zachęcamy do promowania nieśmiecenia, do sprzątania cennych przyrodniczo i kulturowo terenów publicznych, do segregowania śmieci.

W tegorocznej akcji wzięli udział uczniowie klasy 2a i 2b, którzy posprzątali teren wokół szkoły. Worki i jednorazowe rękawiczki udostępnił nam Urząd Miejski w Lidzbarku Warmińskim. Dzięki pięknej, słonecznej pogodzie akcja przebiegła szybko i sprawnie, a efekty pracy uczniów były zadowalające.

Fotoreporterką akcji została Amelia.

Szkolne Koło Ligi Ochrony Przyrody