Rok szkolny 2018/19

Nagrody w Konkursie MÓJ LAS

„Drewno - wczoraj, dziś i jutro” - tak brzmiał temat prac, które w ramach konkursu „Mój Las” przygotowały cztery uczennice klas pierwszych.

15 czerwca w Kabornie koło Szczytna, odbyło się podsumowanie XXXII edycji konkursu oraz wręczenie nagród i pamiątkowych dyplomów.

Sąd Konkursowy zadecydował, że drugie miejsce zajęła Nina Brońska z klasy IB,

a wyróżnieniem postanowiono uhonorować Hannę Rudnicką (klasa IA),Julię Kawalir (klasa IB) oraz Aleksandrę Wojtkielewicz (klasa IC).

Wszystkie nagrodzone prace były idealnie przygotowane - zaskakiwała zarówno treść jak i estetyka, a nad wszystkim czuwała pani Ewa Skrobut, która serdecznie zachęca młodzież do wzięcia udziału w przyszłej edycji konkursu „Mój Las”.

A. Wojtkielewicz

KONKURS – DZIEŃ ZIEMI 2019

Już po raz kolejny ekolodzy Jagiellonki uczestniczyli w akcji zbiórki zużytych telefonów komórkowych, tym razem we współpracy z firmą EKOPHONE (www.ekophone.pl).
Zainteresował nas ogólnopolski konkurs pod hasłem:

ODDAJ UŻYWANY TELEFON KOMÓRKOWY
POMAGAJĄC INNYM – POMAGASZ SWOJEJ SZKOLE

Pamiętamy, że wszystkie elektrośmieci powinny podlegać recyklingowi, ponieważ zawierają szkodliwe dla środowiska związki chemiczne.
W tym roku zebraliśmy aż 199 starych telefonów o masie 19 kg.
Teraz czekamy na rozstrzygnięcie konkursu licząc na ciekawe nagrody dla szkoły.

ZAJĘCIA EKOLOGICZNE W PLENERZE

SPRZĄTANIE ŚWIATA 2018

Już po raz 25. w lidzbarskiej Jagiellonce odbyła się ogólnopolska akcja Sprzątanie świata – w tym roku pod hasłem:

Akcja- segregacja! 2 x więcej, 2 x czyściej”.

Tegorocznym przesłaniem było promowanie segregacji śmieci oraz uświadomienie wpływu odpadów na środowisko.

20 września 2018r. przy wsparciu Urzędu Miasta w Lidzbarku Warmińskim uczniowie klas drugich, pod opieką p. Marka Szakalisa, sprzątali wyznaczony teren wokół szkoły.

Wszyscy pozytywnie zmotywowani i zaopatrzeni w jednorazowe rękawice, zebrali 10 worków posegregowanych odpadów.

Dzięki pięknej, słonecznej pogodzie akcja przebiegła w radosnej atmosferze.

W trosce o środowisko szkoła bierze także udział w stałej akcji zbierania zużytych baterii i elektrosprzętu.