Rok szkolny 2023/24

Akcja zbierania kasztanów i żołędzi

Dnia 9.11.2023r. oficjalnie dobiegła końca szkolna akcja zbierania żołędzi i kasztanów. Koordynacją przedsięwzięcia zajęli się Natalia Białucha oraz Adrian Nowakowski z klasy IIIa, a nad całym projektem czuwała Pani Ewa Skrobut. Z dumą możemy stwierdzić, że zebraliśmy i przekazaliśmy ponad 200 kilogramów pokarmu, który posłuży dokarmianiu zwierząt w okresie zimowym. Efekty naszej pracy zostały równomiernie rozdysponowane między dzika Bolesława - wychowanka Nadleśnictwa Wichrowo, a daniele dokarmiane przez myśliwych z Wojskowego Koła Łowieckiego "Jeleń". Jednakże nasze działania spełzłyby na niczym, gdyby nie osoby zaangażowane w akcję, którym chcieliśmy serdecznie podziękować.

Pani Ewie Skrobut - za pieczę trzymaną nad projektem oraz kontakt z Wojskowym Kołem Łowieckim "Jeleń".

Pani Iwonie Ostrowskiej - za zapoznanie nas z Bolesławem i kontakt z Nadleśnictwem Wichrowo.

Pani Alicji Orłowskiej - za udostępnienie nam biblioteki, gdzie w spokoju mogliśmy składować zebrane żołędzie i kasztany.

Wiktorowi Pilipczukowi - za przekazanie naszej szkole plakatu, który stał się symbolem i najlepszą promocją naszej akcji. Serdecznie zachęcamy do sprawdzenia innych prac Wiktora, które można znaleźć na jego mediach społecznościowych (Instagram: Obiektor).

Dziękujemy nauczycielom i uczniom bezpośrednio zaangażowanych w akcję zbierania owoców drzew. Do zobaczenia za rok - liczymy na Wasze zaangażowanie!

Relacja: Adrian Nowakowski