Nawigacja

Szkolny zestaw podręczników

Biblioteka

Aktualności

 

BIBLIOTECZNE NOWOŚCI!

BIblioteka wzbogaciła się w nowe książki, które zostały zakupione w ramach Projektu "Zrozumieć znane, dostrzec nieznane - jak geografia tłumaczy świat?" realizowanego na Uniwersytecie Warszawskim i sfinansowanego ze środków budżetu państwa w ramach programu Ministra Edukacji i Nauki pt.: "Nauka dla Społeczeństwa".

 

STATYSTYKA  WYPOŻYCZEŃ

 

 

NARODOWE CZYTANIE (2)

Otrzymaliśmy podziękowanie pary prezydenckiej za udział w Narodowym Czytaniu, również pamiątkowy egzemplarz „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej, który będzie cenną pamiątką w naszej bibliotece.Otrzymaliśmy podziękowanie pary prezydenckiej za udział w Narodowym Czytaniu, również pamiątkowy egzemplarz „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej, który będzie cenną pamiątką w naszej bibliotece.

SPOTKANIE AUTORSKIE

Z okazji przypadającego w październiku miesiąca bibliotek szkolnych odbyło się w naszej szkole spotkanie autorskie z panem Sławomirem Skowronkiem, nauczycielem historii w Jagiellonce. Wydarzenie miało związek z wydaną w tym roku, kolejną już książką pana Skowronka „Stokrotki na zgliszczach”, której fabuła nawiązuje do wydarzeń wojny brytyjsko-amerykańskiej w latach1812-1815. Zgromadzona w czytelni publiczność miała okazję dowiedzieć się o etapach powstawania książki, zbieraniu źródeł, kreowaniu fabuły i postaci. Odczytane zostały obszerne fragmenty powieści. Dziękujemy Autorowi za poświęcony czas, zapoznanie z „kuchnią” literacką oraz atrakcyjnie przedstawioną opowieść o przeszłości i zawiłych relacjach międzyludzkich.

 

 

NARODOWE CZYTANIE 2023

Również w tym roku nasza szkoła przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji „Narodowe Czytanie”. 8 września spotkaliśmy się , aby wysłuchać obszernych fragmentów, wydanej w 1888 roku, powieści Elizy Orzeszkowej „Nad Niemnem” w interpretacji uczniów i nauczycieli Jagiellonki. Bliżej poznaliśmy kulisy życia korczyńskiego dworu i zaścianka, różne postawy wobec historii, przywiązanie bohaterów do małej ojczyzny i tytułowego Niemna.

Dziękujemy wszystkim za udział w spotkaniu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Maraton czytania

26 maja 2023 roku uczniowie klas drugich wybrali się na wycieczkę Do Miejskiej Biblioteki Pedagogicznej – Oranżeria Kultury, podczas której uczestniczyli w maratonie czytania. Wydarzenie związane ze świętowaniem  rocznicy urodzin znanego astronoma, a także lidzbarczanina, odbyło się pod hasłem „Ale kosmos! Z Kopernikiem pośród planet, gwiazd i słów”. Zaprezentowane zostały wiersze  W. Szymborskiej, A.Bursy, E. Stachury oraz fragmenty prozy S. Lema i I. Szylko.

Obrazek 2023-06-12 20:46:47

Dzień Języka Ojczystego

21 lutego, w Dniu Języka Ojczystego, w bibliotece szkolnej odbył się polsko-angielski konkurs „ABC wiedzy o książce”, w którym wzięli udział uczniowie klas drugich. Najlepsze wyniki, a co za tym idzie – nagrody książkowe i dyplomy, otrzymali:

Kacper Szatkowski, kl.IIb   - I miejsce

Nikodem Kress, kl. IIb – II miejsce

oraz ex aequo:

Amelia Jakociuk, kl. IIb - III miejsce

Aleksander Ścibek, kl. IIb – III miejsce.

Serdecznie gratulujemy.

Organizatorkami konkursu były Dominika Donderowicz i Alicja Orłowska.

*Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego to coroczne święto obchodzone 21 lutego ustanowione przez UNESCO w 1999 roku. Według ONZ, obecnie ok. 40% spośród wszystkich języków używanych na świecie jest zagrożonych wyginięciem. W założeniu ustalone święto ma dopomóc w ochronie różnorodności językowej jako części dziedzictwa kulturowego.

 

 

 

Spotkajmy się w Śródziemiu"

9 lutego w bibliotece szkolnej odbył się konkurs czytelniczy „Spotkajmy się w Śródziemiu” dotyczący znajomości trylogii J.R.R. Tolkiena „Władca Pierścieni”. W rywalizacji najlepszy okazał się Wojciech Wojtanowski z klasy IIa, który zgromadził najwięcej punktów i zajął pierwsze miejsce. Gratulujemy również Paulinie Wojtanowskiej z klasy IVa, która zdobyła tytuł „Czytelnika Roku”, a w konkursie zajęła drugie miejsce.

 

 

 

NARODOWE CZYTANIE  6.09.2022r.

Jak co roku nasza szkoła uczestniczyła w ogólnopolskiej akcji czytania klasyki literatury. W Roku Romantyzmu Polskiego prezentowane były, wydane 200 lat temu, „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza.

    

Jako wyraz podziękowania i pamiątkę otrzymaliśmy okolicznościowy egzemplarz „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza wzbogacony ilustracjami, które powstały specjalnie na Narodowe Czytanie 2022.

  

 

 

„Świat w jednym miejscu” – maraton czytania

20 maja uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w „maratonie czytania”. Wydarzenie miało miejsce w Oranżerii Kultury w Lidzbarku Warmińskim i odbyło się z okazji Światowego Dnia Książki i Tygodnia Bibliotek. Każdy z uczestników prezentował fragmenty wybranych przez siebie tekstów.

„Świat w jednym miejscu” to hasło tegorocznych obchodów święta książki i bibliotek. 

„W książkach wiedzę i zabawę mamy na wyciągnięcie ręki, możemy odbywać literackie podróże do najdalszych zakątków świata, poznawać niezwykłych bohaterów, a także lepiej rozumieć świat i siebie”.

 

 

Konkurs czytelniczy

Z okazji przypadajacego 23 kwietnia Dnia Książki i Praw Autorskich w bibliotece szkolnej odbył sę konkurs czytelniczy - „Świat wiedźmina”.

W wydarzeniu wzięli udział miłośnicy książek fantasy, w tym sagi o Geralcie z Riwii Andrzeja Sapkowskiego.

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

I miejsce – Paulina Wojtanowska, klasa IIIa

II miejsce – Wojciech Wojtanowski, klasa Ia

III miejsce – Mateusz Linowski, klasa Ia

 

 

 

NOWE KSIĄŻKI W BIBLIOTECE

 

 

 

 

                                              Ogólnopolskie Czytanie 2021

W tym roku w ramach Ogólnopolskiego Czytania 2021 zmagaliśmy się z tekstem Gabrieli Zapolskiej „Moralność pani Dulskiej”.

Napisana ponad sto lat temu „tragifarsa kołtuńska”, jak nazwała swój utwór autorka, okazała się tekstem zrozumiałym i zaskakująco aktualnym. Młodopolskie pojęcia filister, kołtuneria, dulszczyzna trącą myszką, jednak odnoszą się do dobrze znanych postaw ludzkich – obłudy, zachowania na pokaz, ciasnoty horyzontów myślowych.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom wydarzenia, zarówno interpretującym tekst młodopolskiej pisarki, jak i publiczności

 

 

 

 

 

70 nowych audiobooków do pobrania bezpłatnie

Biblioteka internetowa Wolne Lektury na zamówienie Biblioteki Narodowej przygotowała 70 audiobooków, które można pobrać bezpłatnie (w formacie MPEG) na stronie wolnelektury.pl.

Wśród nowych nagrań są m.in.: Dialog Mistrza Polikarpa ze ŚmierciąPowszechna Deklaracja Praw CzłowiekaDzieje Tristana i Izoldy, de Saint-Exupéry: Mały Książę, Schulz: Sanatorium pod Klepsydrą, Sklepy cynamonowe, Sienkiewicz: Potop, Quo vadis, Prus: Lalka, Conrad: Lord Jim, Dante: Boska komedia, Homer: Iliada i Odyseja, Krasicki: Hymn do miłości Ojczyzny, Monachomachia, Modrzewski: O poprawie Rzeczypospolitej, Niemcewicz: Powrót posła, Norwid: Czarne kwiaty, Promethidion, Orzeszkowa: Nad Niemnem, Pasek: Pamiętniki, Rabelais: Gargantua i Pantagruel, Słowacki: Beniowski, Zapolska: Moralność Pani Dulskiej, Żeromski: Rozdzióbią nas kruki, wrony, Syzyfowe prace.

 

 

 

"Rumour has it". Wystawa prac Łucji Zajączkowskiej

            

 

 

 

75 LAT JAGIELLONKI - miniwystawa zdjęć z historii szkoły

      

                         

 

 

 


Darmowe książki w internecie

WOLNY DOSTĘP, BIBLIOTEKI CYFROWE

WolneLektury.pl

Znana i lubiana, całkowicie darmowa biblioteka cyfrowa zawierająca ponad 5500 tytułów, w tym wiele szkolnych lektur. Ebooki są dostępne w wielu formatach, w tym na czytniki. Serwis zawiera także audiobooki. Wszystko dostępne jest za pomocą wygodnej, darmowej aplikacji (smartfony Android i iPhone). Projekt fundacji Nowoczesna Polska.

Lektury.gov.pl

Serwis zawiera wiele szkolnych lektur wraz z ich wykazem oraz opisami. Książki są dostępne online oraz do pobrania w wielu formatach, także na czytniki. Projekt realizowany w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej.

Polona.pl

Największa w Polsce biblioteka cyfrowa. Zawiera stare książki oraz inne zdigitalizowane zbiory. Większość z nich należy do domeny publicznej, więc są darmowe.

OFERTY FIRM

Legimi

Legimi to usługa oferująca dostęp do tysięcy ebooków w ramach abonamentu, zarówno na smartfonach, jak i czytnikach. Z uwagi na zamknięcie szkół serwis przygotował 20 tytułów dedykowanych uczniom w różnym wieku. Każdy może wybrać jedną darmową książkę.

Wystarczy wpisać na stronie Legimi kod czytamy, a następnie zarejestrować się w serwisie Legimi i pobrać aplikację. Po zalogowaniu w niej lektura znajdować się będzie na wirtualnej półce. Kod wykorzystać można do 31 marca, ale książka będzie przypisana do konta bez ograniczeń czasowych.

EMPIK PREMIUM BEZPŁATNIE NA 60 DNI

Empik przygotował promocyjny dostęp do bazy 11 tysięcy e-booków i audiobooków dostępnych w ramach aplikacji Empik Go dostępnej na Androida i iPhone’a.

Jak skorzystać z promocji?

  1. Na stronie https://www.empik.com/czas-w-domu podaj adres e-mail, na który zostanie przesłany kod.
  2. Otrzymany kod wprowadź na stronie: https://www.empik.com/premium/kupon
  3. Zarejestruj się lub zaloguj (jeżeli masz już tam konto) na empik.com.
  4. Aktywuj usługę Empik Premium.
  5. Pobierz aplikację Empik Go na smartfona i zaloguj się.

Nie jest wymagane podanie danych karty kredytowej i po zakończeniu okresu promocyjnego użytkownik nie zostanie obciążony opłatami.

Otrzymaliśmy książki od pani Joanny Skrętkowskiej i naszej absolwentki Dominiki Murawskiej. Dziękujemy  smileyyes

  

 

 

 

 

 

Narodowe Czytanie 2019

Wzorem lat ubiegłych nasza szkoła przyłączyła się do również w tym roku do ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania, która odbyła się pod patronatem Prezydenta RP. 6 września w nasze bibliotece licznie zgromadzona publiczność wysłuchała fragmentów nowel polskich w interpretacji uczniów i nauczycieli Jagiellonki.

                

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                        

 

 

 

                                                                                                                                  

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wiliam Blake „Tygrys” tłum.St.Barańczak

Tygrysie, błysku w gąszczach mroku: 
Jakiemuż nieziemskiemu oku 
Przyśniło się, że noc rozświetli 
Skupiona groza twej symetrii?

Jakaż to otchłań nieb odległa 
Ogień w źrenicach twych zażegła? 
Czyje to skrzydła, czyje dłonie 
Wznieciły to, co w tobie płonie?

Skąd prężna krew, co życie wwierca 
W skręcony supeł twego serca? 
Czemu w nim straszne tętno bije? 
Czyje w tym moce? kunszty czyje?

Jakim to młotem kuł zajadle 
Twój mózg, na jakim kładł kowadle 
Z jakich palenisk go wyjmował 
Cęgami wszechpotężny kowal?

Gdy rój gwiazd ciskał swe włócznie 
Na ziemię, łzami wilżąc jutrznię, 
Czy się swym dziełem Ten nie strwożył, 
Kto Jagnię lecz i ciebie stworzył

Tygrysie, błysku w gąszczach mroku: 
W jakim to nieśmiertelnym oku 
Śmiał wszcząć się sen, że noc rozświetli 
Skupiona groza twej symetrii?

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Moja Jagiellonka

Wspomnienia i refleksje

 

 

   Los tak zrządził, że moje życie związane jest z Jagiellonką. Najpierw byłam jej uczennicą, maturzystką, absolwentką, następnie zostałam jej pracownicą. W zasadzie nie ma dnia, aby różne sytuacje w pracy z młodzieżą nie przywoływały wspomnień z czasów własnej młodości, a więc lat spędzonych w liceum. Samorzutnie nasuwają się porównania: a za moich czasów... Rzecz jasna, wiele się zmieniło od czasów, gdy ja byłam uczennicą Jagiellonki. O moim pokoleniu można powiedzieć górnolotnie, że byliśmy „dziećmi stanu wojennego”. Raczej nie był to czas służący przesadnej beztrosce. Cenzura, reglamentacja, szarzyzna – znamy to wszystko z historii. Jednak to, co łączy kolejne pokolenia młodzieży, to solidarność uczniowska, otwartość i ciekawość świata. Pamięć przywołuje postacie nauczycieli – mistrzów i przewodników. Chociaż będąc młodym, często nie docenia się ich roli i nie dostrzega wpływu, jaki wywarli na nasze postawy w dorosłym życiu, to bywa, że po latach pamięta się wypowiedziane przez nich poszczególne zdania, które nas ukształtowały na całe życie. Uważam, że Jagiellonka miała szczęście do „belfrów”. Zawsze byli to (i są) ludzie o otwartych umysłach, uczciwi i sumiennie wykonujący swoją pracę. Nauczyciele „mistrzowie”, ciekawe osobowości żyją w pamięci uczniów do końca ich dni. Nie będę w tym miejscu przywoływać nazwisk nauczycieli. Myślę, że każdy z nas, absolwentów Jagiellonki, nosi w pamięci obraz swojego mistrza.

 

   Za ostatni grosz kupiłbym chociaż cień tamtych dni.

   Za ostatni grosz wino z zielonych lat chcę znów pić.

 

   To słowa przeboju Budki Suflera z lat 80-tych. Jak to się dzieje, że raz na pięć lat budzi się w nas potrzeba spotkania na kolejnym zjeździe absolwentów? To być może chęć wskrzeszenia, choćby na chwilę, czasu beztroskiej młodości, chociaż wiemy, że była ona nie raz naznaczona cieniem goryczy i porażki. Po latach idealizujemy swoje szkolne lata, zapominamy o klasówkowym stresie, zmaganiach z matematyką, egzaminach maturalnych. Chcemy pamiętać o szkolnych przyjaźniach, sympatiach, wspólnych wycieczkach. Przywołujemy wspomnienia chwil dobrych. Razem ze swoimi profesorami odgrzebujemy z zakamarków pamięci wesołe anegdoty z życia szkolnego.

   Od wielu lat Liceum mieści się w tym samym gmachu przy ulicy Krasickiego 4. Ci, których interesuje historia Szkoły, wiedzą, że przez kilka pierwszych lat istnienia mieściła się ona w budynku przy ul. Orła Białego 5. Pierwsza matura odbyła się w 1949r. Zdawało wówczas 12 abiturientów. Przez następne dziesięciolecia Szkoła „wypuszczała” kolejne roczniki absolwentów. Jagiellonka przez wiele lat stanowiła jedyną i najbliższą placówkę ogólnokształcącą dla całej okolicy. Stąd mogła się u nas uczyć młodzież z różnych środowisk.

Historia naszej szkoły nieodmiennie łączy się z historią Lidzbarka Warmińskiego. W pierwszych latach po wojnie, oprócz wychowania i przekazywania wiedzy, Liceum miało do spełnienia inne, nie mniej istotne zadania. Była to praca na rzecz integrowania społeczności miasta i okolicy oraz przekonanie ludności napływowej, że żyje na ziemiach polskich. W następnych latach, poprzez udział w życiu miasta, przygotowywanie imprez kulturalnych i sportowych, udział w obchodach świąt państwowych, Szkoła oddziaływała nie tylko na swoich wychowanków, lecz także na całą społeczność Lidzbarka Warmińskiego i okolicznych miejscowości.

Nieprzemijającą wartością i siłą Jagiellonki na przestrzeni 70-letniej historii są jej uczniowie, którzy odnosili i ciągle odnoszą wiele znaczących sukcesów w olimpiadach i konkursach przedmiotowych. Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Jagiellończyka może poszczycić się wieloma wybitnymi absolwentami: naukowcami, ludźmi kultury, nauczycielami, artystami i reprezentantami wielu innych zawodów. W roku 2009 powstała Galeria Absolwentów Jagiellonki, w której znalazło się wiele znanych postaci. Galeria cieszy się dużym zainteresowaniem uczniów oraz osób odwiedzających Szkołę. W roku 2008 ustanowiona została nagroda dla uczniów będących finalistami olimpiad przedmiotowych oraz absolwentów, którzy osiągnęli znaczące sukcesy zawodowe, równocześnie inicjujący różnorodne działania na rzecz Szkoły i miasta. Jest to statuetka Jagiellończyka. Okazją dla wręczenia tej nagrody jest zjazd absolwentów.

   Dobry klimat Szkoły sprzyja utrzymywaniu z nią kontaktu. Sale lekcyjne przywołują wspomnienia. Kroniki szkolne to zapis dziejów Jagiellonki – kolejne wydarzenia rok po roku. Na czarno-białych fotografiach poważne twarze abiturientów, na innych szkolny folklor: wykopki, otrzęsiny, pierwsze bale – studniówki. Obecnie uczniowie Jagiellonki chętnie oglądają stare kroniki. Na dawnych zdjęciach często szukają twarzy swoich rodziców, rodzeństwa, znajomych. Jak wiadomo, uczęszczanie do naszego Liceum w wielu rodzinach stało się tradycją przechodzącą z pokolenia na pokolenie. Można pokusić się o stwierdzenie, że wieloletnia historia Szkoły, jej trwałość w utrzymaniu wysokiego poziomu nauczania i wychowania oraz sukcesy uczniów i absolwentów wpływają na poczucie dumy i więzi całej społeczności szkolnej. Zapraszamy do odwiedzania Jagiellonki.

 

 

Absolwentka

 

Matura 1985

 

 

 

 

Tytuł Brązowej Szkoły dla lidzbarskiej Jagiellonki

 

Liceum Ogólnokształcące w Lidzbarku Warmińskim w prestiżowym rankingu miesięcznika i portalu "Perspektywy" zostało ujęte w rankingu wojewódzkim i zdobyło w 2019 r. tytuł Brązowej Szkoły. Głównymi kryteriami rankingowymi są wyniki matury, zarówno z przedmiotów obowiązkowych, jak i dodatkowych. W połączeniu z sukcesami szkoły w olimpiadach przedmiotowych umożliwia to obiektywną ocenę jakości pracy szkoły. Już samo znalezienie się w rankingu jest powodem do dumy, często bywa też drogowskazem dla uczniów podczas rekrutacji do szkół średnich.

 

 

 

XV KONKURS NAPOLEOŃSKI

 

W dniu 28 lutego 2019 r.rozegrano już po raz piętnasty etap finałowy Powiatowego Konkursu Napoleońskiego. Konkurs ten został zainicjowany przez nauczyciela lidzbarskiej “Jagiellonki”, doktora Sławomira Skowronka. Pierwotnie miał być jedną z form współpracy naszego miasta z Ośrodkiem Studiów Epoki Napoleońskiej (OSEN) w Pułtusku, zaczął jednak z czasem żyć własnym życiem. Pierwsze edycje konkursu odbywały się wewnątrz “Jagiellonki”, jednak potem poszerzono jego zasięg na teren powiatu lidzbarskiego ; w kilku edycjach zaistniały dwa poziomy: gimnazjalny i ponadgimnazjalny. Fundatorami nagród bywały: Starostwo Powiatowe, OSEN, ponadto prywatni sponsorzy. Zasady konkursu są stałe: za wybór tematu, nagród i przygotowanie zadań do etapu szkolnego (eliminacyjnego) i finałowego odpowiada organizator - Sławomir Skowronek. Nagrody przysługują jedynie trójce laureatów. Są nimi wartościowe merytorycznie pozycje książkowe o tematyce regionalnej lub napoleońskiej. W obu etapach uczestnicy rozwiązują zadania testowe, które w zgodnej opinii piszących uchodzą za dość trudne. Spektrum wybieranych tematów jest szerokie: wojskowość, polityka, kultura, gospodarka, biografie. XV edycja dotyczyła wybranych traktatów pokojowych epoki i bazowała na ogólnych informacjach na ich temat oraz pełnych tekstach traktatów w Tylży i pokoju w Amiens. Część materiałów uczestnicy musieli sobie przedtem przetłumaczyć z języka angielskiego lub francuskiego (do wyboru). Do rozgrywki finałowej przystąpili uczniowie “Jagiellonki” i Zespołu Szkół z Ornety.  

Miejsca “medalowe” wywalczyli: 

I – Kornel Lipka 

II – Dariusz Popinigo 

III – Szymon Szniggenberg 

Celem konkursu jest propagowanie tematyki napoleońskiej i zainteresowania historią.  

 

"WIEDŹMIN" w Teatrze Muzycznym w Gdyni

Relacja z wycieczki

Wyjazdy do Teatru Muzycznego w Gdyni to już nasza mała tradycja. W tym roku też się tam wybraliśmy – w 40-osobowym składzie pod opieką Anny Tkaczuk i Marzenny Fenkanin.  Siódmy  marca, chłodno, poranek, ale my w komplecie! 
Pierwszy punkt naszej wyprawy to Muzeum Emigracji – muzeum  szczególne, bo  pierwsze  w Polsce, które opowiada historię Polek i Polaków ich własnym głosem. Ekspozycja pozwala poznać i przybliżyć ponad 200 lat polskiej emigracji – ekonomicznej i politycznej. Muzeum powstało w miejscu nieprzypadkowym – w budynku Dworca Morskiego w Gdyni. To stąd polscy emigranci wypływali do Ameryki na pokładach legendarnych transatlantyków. Historie opowiedziane przez przewodnika Muzeum wywarły na nas duże wrażenie i z pewnością pozostaną na długo w naszej pamięci.

 Jednak głównym celem naszej wycieczki był  spektakl w Teatrze Muzycznym. Obejrzeliśmy WIEDŹMINA -  cudowny musical oparty na pięciu opowiadaniach Sapkowskiego : Miecz przeznaczenia, Ostatnie życzenie, Kwestia ceny, Coś więcej oraz Okruch lodu. Nie jest to streszczenie utworów, lecz wariacja na temat wybranych wątków. To przepiękna opowieść o samotności, miłości i przeznaczeniu.
Zachwyciła nas muzyka. Podobały nam się piosenki napisane na potrzeby spektaklu. Podziwialiśmy scenografię, która - wbrew naszym oczekiwaniom - okazała się minimalistyczna, praktyczna, oparta na drewnianej konstrukcji. Jej dopełnienie stanowiły animacje rzucone na ścianę techniką komputerową. Ciągle jesteśmy także pod wrażeniem fantastycznych układów tanecznych z udziałem  akrobatów. Przedstawienie jest bardzo dynamiczne, chwilami trudno było objąć wzrokiem całe widowisko, bo w każdym miejscu sceny działo się coś ciekawego. Akcja niespodziewanie przenosiła się z miejsca na miejsce – w jednej chwili byliśmy w zaniedbanej stodole, za moment na balu na dworze królowej Calanthe. Naszą ogromną sympatię wzbudziła Ciri grana przez małą dziewczynkę oraz postać Płotki – kobyłki, która okazała się jedynym wiernym przyjacielem Wiedźmina. 
   Spektakl trwał ponad 3 godziny. Było to jednak widowisko tak imponujące, że kompletnie straciliśmy poczucie czasu…

Kontynuujemy tradycję uczestnictwa w wydarzeniach kulturalnych. Nasze wyjazdy do teatru cieszą się dużym zainteresowaniemwśród uczniów. Łączą funkcję edukacyjną i rekreacyjną. Niewątpliwie pozostawiają miłe wspomnienia.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Aktualności

Kontakt

  • Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Kazimierza Jagiellończyka w Lidzbarku Warmińskim
    ul. Krasickiego 4, 11-100 Lidzbark Warmiński
  • (+48) 897675141

Galeria zdjęć